2016/17 Pool Rescue Competition (Event Date: 21/08/2016)

Final Results

Generated on 20/06/2018 7:42 pm


Mixed Team (U11-14) Medley Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 6 0:01:08.9100  
  > Findlay, Erin (F)        
  > Giuliani, Max (M)        
  > Giuliani, Aurora (F)        
  > Mackinnon, Lachlan (M)        
2 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 5 0:01:12.2500  
  > Askew, Dylan (M)        
  > Cahill, Declan (M)        
  > Mollison, Jai (M)        
  > Stretton, Blake (M)        
2 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 0 0:01:09.8400 no points awarded as was a mixed team of Port Sorell (Armitstead x2/Maynard) and dev (Emmett)
  > Armitstead, Jonte (M)        
  > Armitstead, Cooper (M)        
  > Maynard, Jack (M)        
3 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0 0:01:10.6500 No points awarded as was a mixed team of Ulv (Woodhouse/Walton/Williams) and Devonport (Bailey)
  > Walton, Jensen (M)        
  > Williams, Rhys (M)        
  > Woodhouse, Thomas (M)        
3 Burnie SLSC Team B Burnie SLSC 4 0:01:12.7900  
  > Harland, Grace (F)        
  > Harland, Ella (F)        
  > Munday, Zali (F)        
  > Scott, Brooke (F)        
4 Burnie SLSC Team C Burnie SLSC 3 0:01:14.3400  
  > Cahill, Lachlan (M)        
  > Dobbie, Callum (M)        
  > Machen, Brennan (M)        
  > Malley, Isaac (M)        
5 Ulverstone SLSC Team B Ulverstone SLSC 2 0:01:15.1600  
  > Cleaver, Georgia (F)        
  > Menzie, Elsie (F)        
  > Parker, Ashley (F)        
  > Woodhouse, Phoebe (F)        
6 Penguin SLSC Team B Penguin SLSC 1 0:01:16.3100  
  > Bonney, Nicola (F)        
  > Ling, Benjamin (M)        
  > Stretton, Dalton (M)        
  > Urquhart, Harry (M)        
7 Burnie SLSC Team D Burnie SLSC 0 0:01:18.6500  
  > Askew, Georgia (F)        
  > Biggar, Morgan (F)        
  > Bugg, Mia (F)        
  > Harman, Olivia (F)        
8 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0 0:01:23.6700 Was a mixed team of Clifton (Reardon/Pooley/Mitchelmore) and Carlton (Peart)
  > Mitchelmore, Jessen (M)        
  > Pooley, Oliver (M)        
  > Reardon, Dan (M)        
9 Clifton Beach SLSC Team B Clifton Beach SLSC 0 0:01:24.1800  
  > Chapman, Maya (F)        
  > Mitchelmore, Stella (F)        
  > Mitchelmore, Asta (F)        
  > Reardon, Kate (F)        
10 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 0 0:01:39.1800  
  > Fleer, Jasper (M)        
  > Kable, Fletcher (M)        
  > Powell, Frank (M)        
  > Urquhart, Jack (M)        


Mixed Team (U11-14) Obs Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 6 0:02:41.7900  
  > Findlay, Erin (F)        
  > Giuliani, Max (M)        
  > Giuliani, Aurora (F)        
  > Mackinnon, Lachlan (M)        
2 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 5 0:02:42.2600  
  > Cahill, Lachlan (M)        
  > Dobbie, Callum (M)        
  > Machen, Brennan (M)        
  > Malley, Isaac (M)        
3 Burnie SLSC Team B Burnie SLSC 4 0:02:44.1600  
  > Harland, Grace (F)        
  > Harland, Ella (F)        
  > Munday, Zali (F)        
  > Scott, Brooke (F)        
4 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 3 0:02:44.6900  
  > Cleaver, Georgia (F)        
  > Menzie, Elsie (F)        
  > Parker, Ashley (F)        
  > Woodhouse, Phoebe (F)        
5 Burnie SLSC Team C Burnie SLSC 2 0:02:44.9700  
  > Askew, Dylan (M)        
  > Cahill, Declan (M)        
  > Mollison, Jai (M)        
  > Stretton, Blake (M)        
6 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0 0:02:53.1600 NO POINTS AS A COMBINED TEAM CP/CB
  > Mitchelmore, Jessen (M)        
  > Pooley, Oliver (M)        
  > Reardon, Dan (M)        
6 Devonport SLSC Team A Devonport SLSC 0 0:02:46.9100 NO POINTS AS A COMBINED DEVONPORT/ULV TEAM
  > Bailey, Toby (M)        
  > Littler, Je Joon (M)        
6 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 0 0:02:45.1200 NO POINTS AS A COMBINED TEAM PORT SORELL/DEVONPORT ARMITSTEAD X2 MAYNARD EMMETT
  > Armitstead, Jonte (M)        
  > Armitstead, Cooper (M)        
  > Maynard, Jack (M)        
6 Penguin SLSC Team B Penguin SLSC 1 0:02:58.2300  
  > Bonney, Nicola (F)        
  > Ling, Benjamin (M)        
  > Stretton, Dalton (M)        
  > Urquhart, Harry (M)        
7 Burnie SLSC Team D Burnie SLSC 0 0:03:08.2400  
  > Askew, Georgia (F)        
  > Biggar, Morgan (F)        
  > Bugg, Mia (F)        
  > Harman, Olivia (F)        
8 Clifton Beach SLSC Team B Clifton Beach SLSC 0    
  > Chapman, Maya (F)        
  > Mitchelmore, Stella (F)        
  > Mitchelmore, Asta (F)        
  > Reardon, Kate (F)        
9 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 0 0:03:55.1300  
  > Fleer, Jasper (M)        
  > Kable, Fletcher (M)        
  > Powell, Frank (M)        
  > Urquhart, Jack (M)        


Mixed Team (U15-Open) Medley Rel
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 6 0:01:09.1200  
  > Black, Aidan (M)        
  > Gibson, Oscar (M)        
  > Peart, Tallow (M)        
  > Symons, Kane (M)        
1 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0 0:01:03.5000 No points awarded as was a mixed team of Ulv (Walton/Williams/Emmett) and Dev (Matthews)
  > EMMETT, LARA (F)        
  > Walton, Jack (M)        
  > Williams, Benjamin (M)        
2 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0 0:01:08.5600 No points awarded as was a mixed team of Clifton (Chapman/Mitchelmore/Reardon) and Kingston (Smith)
  > Chapman, Ella (F)        
  > Mitchelmore, Zia (F)        
  > Reardon, Ned (M)        
2 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 5 0:01:11.2400  
  > Kable, Adam (M)        
  > Powell, Tim (M)        
  > Stretton, Paul (M)        
  > Urquhart, Leith (M)        
3 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 4 0:01:14.4200  
  > Cahill, Jonathan (M)        
  > Harland, Kim (F)        
  > O'Garey, Luke (M)        
  > Stretton, Ethan (M)        
4 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 3 0:01:17.5000  
  > Crantock, Georgina (F)        
  > Littler, David (M)        
  > MURFET, FINLAY (M)        


Mixed Team (U15-Open) Obs Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 6 0:02:21.5900  
  > Black, Aidan (M)        
  > Gibson, Oscar (M)        
  > Peart, Tallow (M)        
  > Symons, Kane (M)        
2 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0 0:02:35.0900 NO POINTS AS A COMBINED CB/KB TEAM
  > Chapman, Ella (F)        
  > Mitchelmore, Zia (F)        
  > Reardon, Ned (M)        
2 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 5 0:02:45.7200  
  > Brown, Samuel (M)        
  > Kable, Adam (M)        
  > Powell, Tim (M)        
  > Stretton, Paul (M)        
  > Urquhart, Leith (M)        
2 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0 0:02:26.4200 NO POINTS AS A COMBINED ULV/DEV TEAM
  > EMMETT, LARA (F)        
  > Walton, Jack (M)        
  > Williams, Benjamin (M)        
3 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 4 0:02:46.6800  
  > Crantock, Georgina (F)        
  > Littler, David (M)        
  > MURFET, FINLAY (M)        
  > Smith, Olivia (F)        


Open F Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 EMMETT, LARA (F) Ulverstone SLSC 6 0:00:31.4300  
2 Crantock, Georgina (F) Port Sorell SLSC 5 0:00:34.0900  


Open Female Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 EMMETT, LARA (F) Ulverstone SLSC 6 0:00:27.7500  


Open Female Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 EMMETT, LARA (F) Ulverstone SLSC 6 0:00:40.6700 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Crantock, Georgina (F) Port Sorell SLSC 5 0:00:46.0900  


Open M Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Williams, Benjamin (M) Ulverstone SLSC 6 0:00:26.0300  
2 O'Garey, Luke (M) Burnie SLSC 5 0:00:28.5300  
3 Brown, Samuel (M) Penguin SLSC 4 0:00:28.9400  
4 Kable, Adam (M) Penguin SLSC 3 0:00:28.9600  
5 Littler, David (M) Port Sorell SLSC 2 0:00:29.0300  
6 Powell, Tim (M) Penguin SLSC 1 0:00:31.3200  
7 Urquhart, Leith (M) Penguin SLSC 0 0:00:33.2900  
8 Stretton, Paul (M) Penguin SLSC 0 0:00:37.8700  


Open M Manikin Tow Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Garey, Luke (M) Burnie SLSC 6 0:00:43.2200  
2 Littler, David (M) Port Sorell SLSC 5 0:00:45.4700  
3 Brown, Samuel (M) Penguin SLSC 4 0:00:49.6600  
4 Williams, Benjamin (M) Ulverstone SLSC 0   DNF


Open Male Line Throw (12.5m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 6    
  > Kable, Adam (M)        
  > Powell, Tim (M)        
2 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 5    
  > Crantock, Georgina (F)        
  > Littler, David (M)        
3 Penguin SLSC Team B Penguin SLSC 4    
  > Brown, Samuel (M)        
  > Urquhart, Leith (M)        
4 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 3    
  > EMMETT, LARA (F)        
  > Williams, Benjamin (M)        


Open Male Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Littler, David (M) Port Sorell SLSC 6 0:00:25.6300  
2 Williams, Benjamin (M) Ulverstone SLSC 5 0:00:28.9100  


Open Male Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Williams, Benjamin (M) Ulverstone SLSC 6 0:00:33.0600 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Brown, Samuel (M) Penguin SLSC 5 0:00:38.1600  
3 Kable, Adam (M) Penguin SLSC 4 0:00:38.3400  
4 Littler, David (M) Port Sorell SLSC 3 0:00:43.0000  
5 Urquhart, Leith (M) Penguin SLSC 2 0:00:44.8800  
6 Stretton, Paul (M) Penguin SLSC 1 0:00:49.8500  
7 Powell, Tim (M) Penguin SLSC 0 0:00:51.2000  


U11 Female Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Giuliani, Aurora (F) Carlton Park SLSC 6 0:00:22.1900  
2 Chapman, Maya (F) Clifton Beach SLSC 5 0:00:23.9100  
3 Mitchelmore, Stella (F) Clifton Beach SLSC 4 0:00:33.2300  


U11 Female Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0   DNF
  > Chapman, Maya (F)        
  > Mitchelmore, Stella (F)        


U11 Female Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Giuliani, Aurora (F) Carlton Park SLSC 6 0:00:18.6600 NOTE: THIS EVENT WAS 25M
2 Chapman, Maya (F) Clifton Beach SLSC 5 0:00:20.9400  
3 Mitchelmore, Stella (F) Clifton Beach SLSC 4 0:00:28.5700  


U11 Male Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Biggar, Corey (M) Burnie SLSC 6 0:00:26.4700  
2 Peart, Archer (M) Carlton Park SLSC 5 0:00:27.9400  
3 Cahill, Ryan (M) Burnie SLSC 4 0:00:32.2500  
4 Hill, Patrick (M) Carlton Park SLSC 3 0:00:32.3900  
5 Vayne, Ethan (M) Ulverstone SLSC 2 0:00:36.9300  
6 Powell, Frank (M) Penguin SLSC 1 0:00:40.6200  
7 Kable, Fletcher (M) Penguin SLSC 0 0:00:50.6500  


U11 Male Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 0   DNF
  > Biggar, Corey (M)        
  > Cahill, Ryan (M)        
1 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 0   DNF
  > Hill, Patrick (M)        
  > Peart, Archer (M)        
1 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 0   DNF
  > Kable, Fletcher (M)        
  > Powell, Frank (M)        


U11 Male Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Peart, Archer (M) Carlton Park SLSC 6 0:00:20.4300 NOTE: THIS EVENT WAS 25M
2 Cahill, Ryan (M) Burnie SLSC 5 0:00:20.6900  
3 Biggar, Corey (M) Burnie SLSC 4 0:00:22.6300  
4 Hill, Patrick (M) Carlton Park SLSC 3 0:00:22.9400  
5 Kable, Fletcher (M) Penguin SLSC 2 0:00:26.0000  
6 Vayne, Ethan (M) Ulverstone SLSC 1 0:00:26.8900  
7 Powell, Frank (M) Penguin SLSC 0 0:00:27.2500  


U11F Freestyle with Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Giuliani, Aurora (F) Carlton Park SLSC 6 0:00:15.4000  
2 Chapman, Maya (F) Clifton Beach SLSC 5 0:00:15.6600  
3 Mitchelmore, Stella (F) Clifton Beach SLSC 4 0:00:18.2600  


U11F Patient Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Maya (F) Clifton Beach SLSC 6 0:01:00.0800 and Stella Mitchelmore


U11M Freestyle with Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Ryan (M) Burnie SLSC 6 0:00:15.5000  
2 Peart, Archer (M) Carlton Park SLSC 5 0:00:15.8200  
3 Biggar, Corey (M) Burnie SLSC 4 0:00:16.4500  
4 Hill, Patrick (M) Carlton Park SLSC 3 0:00:16.7200  
5 Kable, Fletcher (M) Penguin SLSC 2 0:00:17.6900  
6 Vayne, Ethan (M) Ulverstone SLSC 1 0:00:18.0900  
7 Powell, Frank (M) Penguin SLSC 0 0:00:18.1300  


U11M Patient Tow with fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Biggar, Corey (M) Burnie SLSC 6 0:01:05.3100 and Ryan Cahill
2 Powell, Frank (M) Penguin SLSC 5 0:01:08.8500 and Fletcher Kable
3 Hill, Patrick (M) Carlton Park SLSC 0   and Archer Peart DQ


U12 Female Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Bugg, Mia (F) Burnie SLSC 6 0:00:25.7900  
2 Askew, Georgia (F) Burnie SLSC 5 0:00:26.2900  


U12 Female Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 0   DNF
  > Askew, Georgia (F)        
  > Bugg, Mia (F)        


U12 Female Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Askew, Georgia (F) Burnie SLSC 6 0:00:18.4100 NOTE: THIS EVENT WAS 25M
2 Bugg, Mia (F) Burnie SLSC 5 0:00:21.7300  


U12 Male Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Declan (M) Burnie SLSC 6 0:00:19.8700  
2 Stretton, Blake (M) Burnie SLSC 5 0:00:22.8100  
3 Mollison, Jai (M) Burnie SLSC 4 0:00:23.8100  
4 Reardon, Dan (M) Clifton Beach SLSC 3 0:00:24.7300  
5 Askew, Dylan (M) Burnie SLSC 2 0:00:25.2300  
6 Mackinnon, Lachlan (M) Carlton Park SLSC 1 0:00:25.3500  
7 Fleer, Jasper (M) Penguin SLSC 0 0:00:30.9700  
8 Urquhart, Jack (M) Penguin SLSC 0 0:00:31.4700  


U12 Male Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 6    
  > Askew, Dylan (M)        
  > Stretton, Blake (M)        
2 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0   DNF
  > Chapman, Maya (F)        
  > Reardon, Dan (M)        
2 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 0   DNF
  > Fleer, Jasper (M)        
  > Urquhart, Jack (M)        
2 Burnie SLSC Team B Burnie SLSC 0   DNF
  > Cahill, Declan (M)        
  > Mollison, Jai (M)        
2 Penguin SLSC Team B Penguin SLSC 0   DNF
  > Kable, Fletcher (M)        
  > Stretton, Tyler (M)        


U12 Male Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Declan (M) Burnie SLSC 6 0:00:17.5200 NOTE: THIS EVENT WAS 25M
2 Stretton, Blake (M) Burnie SLSC 5 0:00:17.8800  
3 Mackinnon, Lachlan (M) Carlton Park SLSC 4 0:00:18.5000  
4 Reardon, Dan (M) Clifton Beach SLSC 3 0:00:19.1500  
5 Mollison, Jai (M) Burnie SLSC 2 0:00:19.6000  
6 Askew, Dylan (M) Burnie SLSC 1 0:00:20.2700  
7 Stretton, Tyler (M) Penguin SLSC 0 0:00:27.5000  


U12F Freestyle with Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Bugg, Mia (F) Burnie SLSC 6 0:00:15.9100  
2 Askew, Georgia (F) Burnie SLSC 5 0:00:15.9900  


U12F Patient Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Askew, Georgia (F) Burnie SLSC 6 0:00:53.7200 and Mia Bugg


U12M Freestyle Swim Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Declan (M) Burnie SLSC 6 0:00:13.2300  
2 Stretton, Blake (M) Burnie SLSC 5 0:00:13.6600  
3 Mackinnon, Lachlan (M) Carlton Park SLSC 4 0:00:15.0300  
4 Reardon, Dan (M) Clifton Beach SLSC 3 0:00:15.2500  
5 Mollison, Jai (M) Burnie SLSC 2 0:00:15.7500  
6 Askew, Dylan (M) Burnie SLSC 1 0:00:16.1900  
7 Fleer, Jasper (M) Penguin SLSC 0 0:00:16.7400  
8 Stretton, Tyler (M) Penguin SLSC 0 0:00:17.2000  
9 Urquhart, Jack (M) Penguin SLSC 0 0:00:17.7500  


U12M Patient Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Declan (M) Burnie SLSC 6 0:00:51.3100 and Jai Mollinson
2 Askew, Dylan (M) Burnie SLSC 5 0:00:53.2400 and Blake Stretton
3 Mackinnon, Lachlan (M) Carlton Park SLSC 4 0:00:54.3800 and Aurura Giuliani
4 Fleer, Jasper (M) Penguin SLSC 3 0:00:57.0000 and Tyler Stretton
5 Reardon, Dan (M) Clifton Beach SLSC 2 0:00:59.5900 and Maya Chapman
6 Urquhart, Jack (M) Penguin SLSC 1 0:01:00.5300 and Fletcher Kable


U13 Female Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Munday, Zali (F) Burnie SLSC 6 0:00:20.1500  
2 Woodhouse, Phoebe (F) Ulverstone SLSC 5 0:00:21.6500  
3 Findlay, Erin (F) Carlton Park SLSC 4 0:00:22.1300  
4 Menzie, Elsie (F) Ulverstone SLSC 3 0:00:22.2200  
5 Harman, Olivia (F) Burnie SLSC 2 0:00:22.3400  
6 Parker, Ashley (F) Ulverstone SLSC 1 0:00:23.9100  
7 Biggar, Morgan (F) Burnie SLSC 0 0:00:24.1200  
8 Mitchelmore, Asta (F) Clifton Beach SLSC 0 0:00:24.8900  
9 Harland, Ella (F) Burnie SLSC 0 0:00:26.2800  


U13 Female Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 6    
  > Harland, Ella (F)        
  > Munday, Zali (F)        
2 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0   and Erin Findlay (CP) DNF
  > Mitchelmore, Asta (F)        
2 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0   DNF
  > Menzie, Elsie (F)        
  > Parker, Ashley (F)        
2 Burnie SLSC Team B Burnie SLSC 0   DNF
  > Biggar, Morgan (F)        
  > Harman, Olivia (F)        


U13 Female Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Munday, Zali (F) Burnie SLSC 6 0:00:38.8300  
2 Findlay, Erin (F) Carlton Park SLSC 5 0:00:39.3600  
3 Woodhouse, Phoebe (F) Ulverstone SLSC 4 0:00:39.5900  
4 Menzie, Elsie (F) Ulverstone SLSC 3 0:00:40.5300  
5 Parker, Ashley (F) Ulverstone SLSC 2 0:00:43.0400  
6 Mitchelmore, Asta (F) Clifton Beach SLSC 1 0:00:43.7500  
7 Harman, Olivia (F) Burnie SLSC 0 0:00:44.2500  
8 Harland, Ella (F) Burnie SLSC 0 0:00:44.2800  
9 Biggar, Morgan (F) Burnie SLSC 0 0:00:48.3400  


U13 Male Brick Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Emmett, Tomas (M) Devonport SLSC 6 0:00:20.2500  
2 Maynard, Jack (M) Port Sorell SLSC 5 0:00:20.6600  
3 Walton, Jensen (M) Ulverstone SLSC 4 0:00:21.6300  
4 Pooley, Oliver (M) Clifton Beach SLSC 3 0:00:21.7100  
5 Armitstead, Jonte (M) Port Sorell SLSC 2 0:00:22.6600  
6 Dobbie, Callum (M) Burnie SLSC 1 0:00:24.8100  
7 Mitchelmore, Jessen (M) Clifton Beach SLSC 0 0:00:27.0800  
8 Armitstead, Cooper (M) Port Sorell SLSC 0 0:00:27.6100  
9 Ling, Benjamin (M) Penguin SLSC 0 0:00:28.0900  


U13 Male Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Devonport SLSC Team A Devonport SLSC 6    
  > Bailey, Toby (M)        
  > Emmett, Tomas (M)        
2 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 5    
  > Mitchelmore, Jessen (M)        
  > Pooley, Oliver (M)        
3 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 0   DNF
  > Dobbie, Callum (M)        
  > Mollison, Jai (M)        
3 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 0   DNF
  > Giuliani, Aurora (F)        
  > Mackinnon, Lachlan (M)        
3 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 0    
  > Armitstead, Jonte (M)        
  > Maynard, Jack (M)        
3 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0   DNF
  > Walton, Jensen (M)        
  > Woodhouse, Thomas (M)        


U13 Male Obstacle Swim (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Maynard, Jack (M) Port Sorell SLSC 6 0:00:37.0000  
2 Emmett, Tomas (M) Devonport SLSC 5 0:00:37.1000  
3 Pooley, Oliver (M) Clifton Beach SLSC 4 0:00:39.5700  
4 Woodhouse, Thomas (M) Ulverstone SLSC 3 0:00:39.7300  
5 Walton, Jensen (M) Ulverstone SLSC 2 0:00:39.9800  
6 Armitstead, Jonte (M) Port Sorell SLSC 1 0:00:42.8400  
7 Bailey, Toby (M) Devonport SLSC 0 0:00:44.0000  
8 Mitchelmore, Jessen (M) Clifton Beach SLSC 0 0:00:44.9100  
9 Ling, Benjamin (M) Penguin SLSC 0 0:00:48.4400  
10 Armitstead, Cooper (M) Port Sorell SLSC 0 0:00:48.9100  
11 Dobbie, Callum (M) Burnie SLSC 0 0:00:50.0000  
12 Urquhart, Harry (M) Penguin SLSC 0 0:00:51.6500  


U13F Freestyle with Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Findlay, Erin (F) Carlton Park SLSC 6 0:00:14.3100  
2 Menzie, Elsie (F) Ulverstone SLSC 5 0:00:14.2600  
3 Harman, Olivia (F) Burnie SLSC 4 0:00:14.4700  
4 Munday, Zali (F) Burnie SLSC 3 0:00:14.6600  
5 Mitchelmore, Asta (F) Clifton Beach SLSC 2 0:00:14.8200  
6 Woodhouse, Phoebe (F) Ulverstone SLSC 1 0:00:14.8500  
7 Parker, Ashley (F) Ulverstone SLSC 0 0:00:14.9700  
8 Harland, Ella (F) Burnie SLSC 0 0:00:15.6000  
9 Biggar, Morgan (F) Burnie SLSC 0 0:00:15.6800  


U13F Patient Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Munday, Zali (F) Burnie SLSC 6 0:00:45.7500 and Ella Harland
2 Parker, Ashley (F) Ulverstone SLSC 5 0:00:48.9400 and Phoebe Woodhouse
3 Harman, Olivia (F) Burnie SLSC 4 0:00:51.7900 and Morgan Biggar
4 Findlay, Erin (F) Carlton Park SLSC 3 0:00:56.6600 and Asta Mitchelmore


U13M Freestyle with Fins (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Emmett, Tomas (M) Devonport SLSC 6 0:00:14.0300  
2 Maynard, Jack (M) Port Sorell SLSC 5 0:00:14.3700  
3 Pooley, Oliver (M) Clifton Beach SLSC 4 0:00:14.6300  
4 Walton, Jensen (M) Ulverstone SLSC 3 0:00:14.7000  
5 Armitstead, Jonte (M) Port Sorell SLSC 2 0:00:14.7400  
6 Mitchelmore, Jessen (M) Clifton Beach SLSC 1 0:00:15.0300  
7 Armitstead, Cooper (M) Port Sorell SLSC 0 0:00:15.5200  
8 Woodhouse, Thomas (M) Ulverstone SLSC 0 0:00:15.5900  
9 Bailey, Toby (M) Devonport SLSC 0 0:00:15.7700  
10 Ling, Benjamin (M) Penguin SLSC 0 0:00:16.6000  
11 Urquhart, Harry (M) Penguin SLSC 0 0:00:16.7100  
12 Dobbie, Callum (M) Burnie SLSC 0 0:00:17.3500  


U13M Patient Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Pooley, Oliver (M) Clifton Beach SLSC 6 0:00:46.6000 and Jessen Mitchelmore
2 Maynard, Jack (M) Port Sorell SLSC 5 0:00:49.7200 and Cooper Armitstead
3 Emmett, Tomas (M) Devonport SLSC 4 0:00:50.0300 and Toby Bailey
4 Woodhouse, Thomas (M) Ulverstone SLSC 3 0:00:55.7800 and Jensen Walton
5 Urquhart, Harry (M) Penguin SLSC 2 0:00:59.4400 and Ben Ling
6 Dobbie, Callum (M) Burnie SLSC 1 0:01:01.0600 and Jai Mollinson


U14 Female Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 0   DNF
  > Harland, Grace (F)        
  > Scott, Brooke (F)        
1 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 0   DNF
  > Mitchelmore, Asta (F)        
  > Reardon, Kate (F)        
1 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0   DNF
  > Cleaver, Georgia (F)        
  > Woodhouse, Phoebe (F)        


U14 Female Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Bonney, Nicola (F) Penguin SLSC 6 0:00:28.8500  
2 Reardon, Kate (F) Clifton Beach SLSC 5 0:00:31.1900  
3 Scott, Brooke (F) Burnie SLSC 4 0:00:31.2500  
4 Smith, Olivia (F) Port Sorell SLSC 3 0:00:40.5300  
5 Harland, Grace (F) Burnie SLSC 2 0:00:43.7200  


U14 Female Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Scott, Brooke (F) Burnie SLSC 6 0:00:36.8100 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Bonney, Nicola (F) Penguin SLSC 5 0:00:38.4700  
3 Cleaver, Georgia (F) Ulverstone SLSC 4 0:00:38.8300  
4 Harland, Grace (F) Burnie SLSC 3 0:00:40.6900  
5 Reardon, Kate (F) Clifton Beach SLSC 2 0:00:41.5500  
6 Smith, Olivia (F) Port Sorell SLSC 1 0:00:45.8100  


U14 Male Line Throw (10m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Devonport SLSC Team A Devonport SLSC 6    
  > Emmett, Tomas (M)        
  > Littler, Je Joon (M)        
2 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 5    
  > Findlay, Erin (F)        
  > Giuliani, Max (M)        
3 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 4    
  > Cahill, Lachlan (M)        
  > Dobbie, Callum (M)        
4 Penguin SLSC Team A Penguin SLSC 3    
  > Ling, Benjamin (M)        
  > Stretton, Dalton (M)        
5 Ulverstone SLSC Team A Ulverstone SLSC 0   DNF
  > Williams, Rhys (M)        
  > Woodhouse, Thomas (M)        
5 Burnie SLSC Team B Burnie SLSC 0   DNF
  > Machen, Brennan (M)        
  > Malley, Isaac (M)        
5 Penguin SLSC Team B Penguin SLSC 0   DNF
  > Bonney, Nicola (F)        
  > Urquhart, Harry (M)        


U14 Male Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Stretton, Dalton (M) Penguin SLSC 6 0:00:22.5300  
2 Littler, Je Joon (M) Devonport SLSC 5 0:00:26.1900  
3 Malley, Isaac (M) Burnie SLSC 4 0:00:26.5600  
4 Giuliani, Max (M) Carlton Park SLSC 3 0:00:26.8800  
5 Machen, Brennan (M) Burnie SLSC 2 0:00:28.4900  
6 Williams, Rhys (M) Ulverstone SLSC 1 0:00:35.7800  
7 Cahill, Lachlan (M) Burnie SLSC 0   DQ


U14 Male Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Giuliani, Max (M) Carlton Park SLSC 6 0:00:32.0000 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Malley, Isaac (M) Burnie SLSC 5 0:00:32.2500  
3 Stretton, Dalton (M) Penguin SLSC 4 0:00:36.1700  
4 Cahill, Lachlan (M) Burnie SLSC 3 0:00:36.4400  
5 Littler, Je Joon (M) Devonport SLSC 2 0:00:37.4000  
6 Williams, Rhys (M) Ulverstone SLSC 1 0:00:42.7000  
7 Machen, Brennan (M) Burnie SLSC 0 0:00:42.7300  


U14F Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Harland, Grace (F) Burnie SLSC 6 0:00:29.1300  
2 Scott, Brooke (F) Burnie SLSC 5 0:00:29.2500  
3 Bonney, Nicola (F) Penguin SLSC 4 0:00:29.7800  
4 Cleaver, Georgia (F) Ulverstone SLSC 3 0:00:30.2000  
5 Reardon, Kate (F) Clifton Beach SLSC 2 0:00:31.6700  
6 Smith, Olivia (F) Port Sorell SLSC 1 0:00:31.9700  


U14F Manikin Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Harland, Grace (F) Burnie SLSC 6 0:00:59.6300  
2 Scott, Brooke (F) Burnie SLSC 5 0:01:00.4400  
3 Reardon, Kate (F) Clifton Beach SLSC 4 0:01:00.5400  
4 Bonney, Nicola (F) Penguin SLSC 3 0:01:07.6500  
5 Smith, Olivia (F) Port Sorell SLSC 0   DNF


U14M Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Giuliani, Max (M) Carlton Park SLSC 6 0:00:24.8100  
2 Malley, Isaac (M) Burnie SLSC 5 0:00:27.6900  
3 Stretton, Dalton (M) Penguin SLSC 4 0:00:28.1600  
4 Littler, Je Joon (M) Devonport SLSC 3 0:00:28.2300  
5 Cahill, Lachlan (M) Burnie SLSC 2 0:00:28.5000  
6 Machen, Brennan (M) Burnie SLSC 1 0:00:30.4700  
7 Williams, Rhys (M) Ulverstone SLSC 0 0:00:31.8900  


U14M Manikin Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Cahill, Lachlan (M) Burnie SLSC 6 0:00:43.0000  
2 Giuliani, Max (M) Carlton Park SLSC 5 0:00:51.8300  
3 Stretton, Dalton (M) Penguin SLSC 4 0:00:50.6600  
4 Littler, Je Joon (M) Devonport SLSC 3 0:00:54.5300  
5 Williams, Rhys (M) Ulverstone SLSC 2 0:01:07.2500  
6 Malley, Isaac (M) Burnie SLSC 0   DQ


U15 Female Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Ella (F) Clifton Beach SLSC 6 0:00:32.7800  


U15 Female Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Ella (F) Clifton Beach SLSC 6 0:00:45.1800 NOTE: THIS EVENT WAS 50M


U15 Male Line Throw (12.5m)
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Devonport SLSC Team A Devonport SLSC 6    
  > Bailey, Oliver (M)        
  > Littler, Je Joon (M)        
2 Carlton Park SLSC Team A Carlton Park SLSC 5    
  > Black, Aidan (M)        
  > Peart, Tallow (M)        
3 Burnie SLSC Team A Burnie SLSC 4    
  > Cahill, Lachlan (M)        
  > Stretton, Ethan (M)        
4 Clifton Beach SLSC Team A Clifton Beach SLSC 3    
  > Chapman, Ella (F)        
  > Reardon, Ned (M)        
5 Carlton Park SLSC Team B Carlton Park SLSC 2    
  > Gibson, Oscar (M)        
  > Symons, Kane (M)        
6 Port Sorell SLSC Team A Port Sorell SLSC 0   DNF
  > MURFET, FINLAY (M)        
  > Smith, Olivia (F)        


U15 Male Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Walton, Jack (M) Ulverstone SLSC 6 0:00:19.4400  
2 Stretton, Ethan (M) Burnie SLSC 5 0:00:21.8200  
3 Peart, Tallow (M) Carlton Park SLSC 4 0:00:22.1200  
4 Bailey, Oliver (M) Devonport SLSC 3 0:00:22.1900  
5 MURFET, FINLAY (M) Port Sorell SLSC 2 0:00:22.6200  
6 Symons, Kane (M) Carlton Park SLSC 1 0:00:23.7100  
7 Smith, Alexander (M) Kingston Beach SLSC 0 0:00:24.1900  
8 Reardon, Ned (M) Clifton Beach SLSC 0 0:00:26.4100  
9 Black, Aidan (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:26.9700  


U15 Male Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Walton, Jack (M) Ulverstone SLSC 6 0:00:31.0600 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Stretton, Ethan (M) Burnie SLSC 5 0:00:31.9700  
3 Peart, Tallow (M) Carlton Park SLSC 5 0:00:32.2500  
4 Smith, Alexander (M) Kingston Beach SLSC 3 0:00:32.3100  
5 MURFET, FINLAY (M) Port Sorell SLSC 2 0:00:32.7500  
6 Symons, Kane (M) Carlton Park SLSC 1 0:00:32.9700  
7 Black, Aidan (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:35.2200  
8 Bailey, Oliver (M) Devonport SLSC 0 0:00:35.5400  
9 Gibson, Oscar (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:36.9000  


U15F Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Ella (F) Clifton Beach SLSC 6 0:00:33.0900  


U15F Manikin Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
0 Chapman, Ella (F) Clifton Beach SLSC 0   DNF


U15M Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Alexander (M) Kingston Beach SLSC 6 0:00:25.9000  
2 Stretton, Ethan (M) Burnie SLSC 5 0:00:26.0600  
3 Walton, Jack (M) Ulverstone SLSC 4 0:00:26.1400  
4 MURFET, FINLAY (M) Port Sorell SLSC 3 0:00:26.4700  
5 Peart, Tallow (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:26.6000  
6 Symons, Kane (M) Carlton Park SLSC 1 0:00:26.5500  
7 Black, Aidan (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:26.9100  
8 Bailey, Oliver (M) Devonport SLSC 0 0:00:28.0900  
9 Reardon, Ned (M) Clifton Beach SLSC 0 0:00:28.3700  
10 Gibson, Oscar (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:28.9700  


U15M Manikin Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Peart, Tallow (M) Carlton Park SLSC 6 0:00:41.9400  
2 Stretton, Ethan (M) Burnie SLSC 5 0:00:41.9700  
3 Symons, Kane (M) Carlton Park SLSC 4 0:00:43.2500  
4 MURFET, FINLAY (M) Port Sorell SLSC 3 0:00:44.3200  
5 Reardon, Ned (M) Clifton Beach SLSC 2 0:00:48.1600  
6 Smith, Alexander (M) Kingston Beach SLSC 1 0:00:48.8100  
7 Black, Aidan (M) Carlton Park SLSC 0 0:00:54.4100  
8 Gibson, Oscar (M) Carlton Park SLSC 0   DNF
8 Bailey, Oliver (M) Devonport SLSC 0   DNF
8 Walton, Jack (M) Ulverstone SLSC 0   DNF


U17 Female Manikin Carry (25m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Matthews, Georgia (F) Devonport SLSC 6 0:00:24.7100  
2 Mitchelmore, Zia (F) Clifton Beach SLSC 5 0:00:25.0600  
3 Smith, Laura (F) Burnie SLSC 4 0:00:32.4300  


U17 Female Obstacle Swim (100m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Mitchelmore, Zia (F) Clifton Beach SLSC 6 0:00:35.1000 NOTE: THIS EVENT WAS 50M
2 Matthews, Georgia (F) Devonport SLSC 5 0:00:37.5400  


U17F Freestyle with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
1 Mitchelmore, Zia (F) Clifton Beach SLSC 6 0:00:27.9400  
2 Matthews, Georgia (F) Devonport SLSC 5 0:00:27.9400  
3 Smith, Laura (F) Burnie SLSC 4 0:00:29.5300  


U17F Manikin Tow with Fins (50m)
Place Name Club Points Time Comments
0 Mitchelmore, Zia (F) Clifton Beach SLSC 0   DNF
1 Matthews, Georgia (F) Devonport SLSC 6 0:00:43.1600